Články

Helmy Airoh vás ochrání

Helmy Airoh vás ochrání

Moto přilba je nejdůležitější výbavou každého motocyklisty. Při dopravní nehodě ochrání přilba 88% jezdců před poraněním hlavy a dalších 50% před smrtelným zraněním. V České republice musí mít přilby přísnou evropskou homologaci ECE 22-05. Tuto normu splňují také helmy Airoh. Tato značka vyrábí moto přilby vysoké kvality, používají je i profesionální motocykloví závodníci. Oblíbená je například karbonová motokrosová přilba v designu Davida Knighta. Ten je jedním z nejlepších jezdců Airoh. Značku Airoh uvidíte nejen v Enduru, ale také na ploché dráze, kde chrání jezdce Jasona Crumpa a v Moto GP Anthony Westa, v motokrosu ji pak používá mistr světa Antonio Cairoli. 


Jaké vybrat chrániče?

Jaké vybrat chrániče?

Při pádu z motorky trpí naše lokty, kolena a další části těla. Dřít při pádu tělo o asfalt není dvakrát příjemné. Je proto potřeba mít při jízdě na sobě kvalitní chrániče na motorku. Kvalitní textil nebo kůže vás ochrání proti prodření. Nicméně v momentě, kdy se udeříte kolenem o asfalt, bez pořádných chráničů se zraníte. Stejně jako u svrchních materiálů, i u chráničů musí splnit výrobce příslušné normy. Pro nezávodníky to jsou dvě: EN 1621-1 a EN 1621-2


Proč a jakou membránu v moto bundě a kalhotech...

Proč a jakou membránu v moto bundě a kalhotech...

Dnes si řekneme co je to membrána, jakou vybrat a kdy ji budeme potřebovat. Vybrat dobře oblečení na motorku není vůbec jednoduché. Každý jezdec by měl nejprve zvážit kde vlastně bude jezdit, ... ano asi na asfaltu či šotolině, ale je opravdu rozdíl pokud chci na motorce brázdit kolem komína nebo si s partou ostřílených jezdců vyrazit na nějakou tu expedici či třeba jen delší výlet za naše hranice.


Mít co na sebe aneb Slovo o moto oblečení

Mít co na sebe aneb Slovo o moto oblečení

Jasně, když si na motorku nezapomenete vzít helmu, dá se jezdit i v džínách a triku. Po pár kilometrech ale člověk zjistí, že to prostě není ono, a to nemluvím zdaleka jen o bezpečnosti… Vybrat si správné moto oblečení sice zabere chvíli času, ale stokrát se to vyplatí. Podívejme se alespoň letmo na některé z možností, které máme – ať už si na motorku pořizujeme bundu, kalhoty, kombinézu, rukavice, boty, ponožky, ledvinový pás, kuklu, nákrčník, termoprádlo, nebo třeba páteřový chránič.


Výbava pro motorkáře: kůže či textil?

Výbava pro motorkáře: kůže či textil?

Řada lidí nad touto otázkou mávne rukou, někdo nahodí ironický úsměv. Toto téma už bylo probíráno několikrát. Doba však pokračuje směrem kupředu. Tytam jsou časy, kdy jste mohli jezdit ve vaťáku a kanadách na své motorce. Denně můžete vidět několik tisíc videí z nehod motorkářů, které nezřídka končí tragicky. Důvodem, proč se neustále na toto téma diskutuje, je stále rostoucí nabídka sortimentu. 


Jak ulovit ideální moto přilbu

Jak ulovit ideální moto přilbu

Muži nakupují jinak než ženy a je jedno, jestli jde o jídlo, oblečení, nebo o helmy na motorku: nemají trpělivost s hledáním a vybíráním, raději „loví“ (ano, proč si moto helmu nepředstavit jako králíka…). Dopředu vědí, co chtějí, rychle si vytipují místa, kde to mohou získat, a když narazí „na to své“, váhají jen krátce.