Jak ulovit ideální moto přilbu

Jsou ale chvíle, kdy stojí za to své obvyklé tempo snížit – a patří mezi ně i momenty, kdy začnete uvažovat, jak vybrat přilbu na motorku.
Pečlivý výběr vám totiž může jednou zachránit život.

Řekněme si k výběru moto helmy to nejdůležitější:

1) Ujasněte si, který typ přilby na motorku potřebujete. Jezdíte sportovně, nebo turisticky? Terén, nebo silnice? Na čem vlastně jezdíte a na jaké vzdálenosti? Máte zkrátka na výběr mezi sportovními i turistickými integrálkami, vyklápěčkami (s odklápěcí bradovou částí), enduro a cross přilbami na sport i dálkové ježdění a frajerskými jet-přilbami a kokosy (pozor na homologizaci).

2) Za zmínku stojí i výrobní technologie přileb: termoplastové moto helmy jsou levnější, helmy kompozitové jsou sice dražší, ale zato pevnější.

3) Velkou pozornost věnujte velikosti a tvaru své moto přilby: musí vám dokonale padnout. Doporučuje se helma o půl čísla menší, zvláště lícnice by měly být opravdu natěsno. Až se helma „vynosí“, bude to akorát. Je-li vám volná (zkuste i různé pohyby hlavou a nestyďte se nějaký čas v ní pobýt), rozhodně ji nekupujte. Nezapomeňte ani na případné brýle.

3) Není pochyb, že moto helma odráží vaši osobnost. Máte vyhraněné představy o jejím stylu, designu, barvách? Ani tady nemusíte dělat kompromisy.

4) Parametrů, podle kterých moto helmy vybíráme, je samozřejmě ještě víc. Ptát se můžete na kvalitu plexi (technologie výroby a přichycení), účinnost větrání, systém zapínání (rychlozapínací systémy vs. dvojité D kroužky) a mnohé vychytávky, jako je třeba druhé plexi, bluetooth (umožňující poslech hudby, telefonování nebo navigace) nebo nafukovací lícnice.

Muži rádi loví.
Je-li dnes vaší zvěří kvalitní moto přilba na motorku, zkuste náš revír: váš moto portál www.maxrpm.cz!